• Mistrzowie piosenki i recytacji z Gminnego przedszkola w Czyżewie

• W dniach 22-23 kwietnia 2024r. w Supraślu odbyła się IV edycja  Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej „PIKtoGRAmy” Mistrzowie piosenki  i  Mistrzowie recytacji,  której organizatorem był Podlaski Instytut  Kultury w Białymstoku. Tematem tegorocznej edycji była ,,Przyjaźń” jeden najważniejszych i najcenniejszych aspektów naszego życia.  Laureatkami konkursu zostały trzy dziewczynki z Gminnego Przedszkola w Czyżewie, które do przeglądu zakwalifikowały się z eliminacji gminnych przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie.  II miejsce w województwie wyśpiewała Nadia Markowska piosenką „Nie jesteśmy tacy sami” do sł. Urszuli Kozłowskiej i muz. Jerzy Zając, wyróżnienie otrzymała Michalina Michalska za piosenkę ,,Mój tata” do sł. i muz. Jolanty Kucharczyk, a Hanna Pieńkowska wyróżniona została za wiersz Hanny Ochockiej pt. ,,Ona i ja”. Gratulujemy dzieciom sukcesów, a rodzicom dziękujemy za obecność podczas   występów ich dzieci.

Danuta Suchodolska