• OGŁOSZENIE

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu  Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Nasze Przedszkole otrzymało wsparcie finansowe w ramach tego programu w wysokości 3000,00 zł.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz realizację  działań mających na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci.